Uzman Paketleme

Paketleme hizmetlerimizin içinde de bulunan Branda ile Koruma tekniği açık olarak sevk edilecek malzemelerin doğa kaynaklı hasarlara uğramaması için tercih edilmektedir. Ölçülerini vermiş olduğunuz malzemelerinize özel olarak birinci sınıf malzemeden hazırlanan brandalarımız, profesyonel personellerimiz tarafından sevk edilecek ürünlere giydirilmekte ve sarılmaktadır.Uluslararası taşımacılık hizmetleri, malların alıcıya daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için imkanlarını gün geçtikçe geliştirmeye çalışmaktadır.

Uzman Paketleme Sandıklama Hizmeti

Özellikle deniz aşırı ülkelere yapılacak olan ihracatlar da tercih edilen bu hizmetimiz, seaworthy paketlemeyi ifade etmektedir. Nakliye terminolojisinde seaworthy paketleme, denize açılmaya uygun yahut denizyolu ile taşınmaya uygun malları ifade etmektedir. Birçok ithalatçı firma bu ambalajlama methodu olmaksızın mal satın almamakta yada oluşabilecek sorunlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Lashing hizmeti ile beraber üstlenmiş olduğumuz paketleme ve paletleme hizmetimiz için, üretimi tamamlanmış malların sevk tarihinde tesislerinizde hazır bulunan çalışanlarımız paketleme işlemlerini yaparak ürünleri sevke hazır hale getirirler. Yüklemenin sizin tarafınızdan tamamlanması ile beraber de konteyner içerisinde lashing hizmeti ifa edilerek, ürünlerinizin sevki uygun hale gelmiş olur.

Yüklemesi ve veya depolaması gerçekleşecek kargolarınızın, fiziki kondisyonları doğrultusunda ahşap kasa, paletleme, alüminyum folyo, streç film, karton ve en son teknolojik yöntemlerden biri olan Shrink Wrap yöntemi ile paketlenmesi, sandıklanması hizmeti şirketimiz tarafından sunulmaktadır. Kargo güvenliğini öncelikli olarak göz önünde bulunduran ekibimiz tarafından profesyonelce işlemler gerçekleştirilmekte olup, bu konuda ayrıca danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Firmamız, kurulduğu günden bu tarafa sandıklama hizmetini siz değerli müşterilerine profesyonel planlama ve saha ekibi ile sunmaktadır. Bu hizmeti verirken ürünlerinizin sizler için ne kadar değerli olduğunu biliyor ve sandıklama hizmetimizi bu önem üzerine gerçekleştiriyoruz.

Paketlemede kullanılan bir başka metod da Dr. Shrink metodudur. Paketleme amaçlı kullanılan Shrink film ısı yardımı ile çeker ve sarıp kapladığı ürünün formunu alır. Bu işlem Shrink Makinası ve Shrink Filmi ile birlikte uygulanır.Lashing hizmeti ile beraber üstlenmiş olduğumuz paketleme ve sandıklama hizmetimiz için, üretimi tamamlanmış malların sevk tarihinde tesislerinizde hazır bulunan çalışanlarımız paketleme işlemlerini yaparak ürünleri sevkiyata hazır hale getirirler. Yüklemenin sizin tarafınızdan tamamlanması ile beraber de konteyner içerisinde lashing hizmeti ifa edilerek, ürünlerinizin sevki uygun hale gelmiş olur.

Shrınk Wrap

Geleneksel paketleme ürünlerine kıyasla daha uzun süreli dayanıklı, UV ışınlarına, korozyona, tozlanmaya, yağmura ve neme dayanıklı, boya koruyucu özelligi basta olmak üzere malzemelerin daha sağlıklı korunmasını sağlayan Shrink Wrap ürünü ile hem ürünlerinizin paketleme gereksinimlerini ortadan kaldırırken, hem de alıcılarınıza ürünlerinizin profesyonel bir görünümde sunulmasına yardımcı olur. Ekibimiz tarafından bütün endüstriyel ürünleriniz için bu hizmet sağlanabilmektedir.

Özel tabancası ile ısıtılan shrink wrap malzemesi gerilir ve ürününüzü sıkıca sarar.Bu sayede, branda veya naylon gibi rüzgarda uçuşmaz, kapladığı malzemeyi çizmez.Shrink wrap malzemesi çeşitli ebat, renk, kalınlık ve özelliklere sahiptir. Tente, naylon, branda gibi geleneksel ürünlere kıyasla uzun süre dayanıklıdır. Rüzgar, yağmur, kar gibi hava koşullarına mukavemet gösterir.

Shrinkwrap sisteminin kullanıldığı ve uygunluğu kanıtlanmış alanlar:

Deniz araçlarında Shrink : Yat, yelkenli, kotra, sürat tekneleri, jet ski, ve balıkçı teknelerinin kislanmasi ve nakliyesinde büyük tonajli gemilerin onarımında.

Büyük ebatlı makinaler ve motorların depolanmasında ve nakliyesinde ( dizel gemi motorları vs. )

İnşaat Shrink : İnşa edilen binaların dişardan gelecek zararlara ve insaatlardan disarıya zarar verebilecek maddelerin dışarı çıkmasını engellemede bir nevi duvar görevi görmesi, restore edilen binalarda dış koruyucu görevi, geçici çatı, köprülerde insaat esnasında kullanılan maddelerin korozyon ve pastan etkilenmesini engellemek, portatif evlerin nakliyesinde, demir, çelik, kereste asansör, yürüyen merdiven, her türlü yapı malzemesi ve metal yapiların kaplanması, depolanması ve paketlenmesi.

Kereste ve her çesit ağaç malzemenin paketlenmesi depolanması ve nakliyesinde.

Fabrikalarda Shrink : Demir, çelik, yiyecek içecek ve her türlü ürünün paketlenmesi depolanmasında ve nakliyesinde.

Otomotiv Shrink : Oto parçası, aksesuarları ve otomobillerin bile paketlenmesi.

Bu yeni paketleme sistemi büyük ve şekilsiz maddelerin paketlenme problemini kolay bir şekilde çözüyor ve size daha ekonomik paketleme yolları sunuyor.

Ambalajlama

Ambalajlama hizmeti genellikle yakın mesafe taşımacılıklarda , tesisi içi yer değişimlerde, tesis depolarında muhafaza edilecek ürünlerde kullanılan sandıklama hizmetlerimizden biridir.Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi ölçüsü alınan cihazınıza uygun alt palet imalatı, imalathanemizde deneyimli personelimiz tarafından imal edilir.Sonrasında tesisinizde cihaz HPE standartlarında, imal ettiğimiz paletin üzerine sabitlenir.Sabitleme işlemleri sonrası streç film çekilir ve şeffaf nylon kullanarak ambalajlama işlemi gerçekleştirilir.Uzman Paketleme Endüsrtiyel Hizmetler, sandıklama, brandalama, shrink wrap hizmetlerinde olduğun gibi aynı özeni uzman kadrosu ile göstererek ambalajlama işlemlerini de  en üst ciddiyetle uygular.

Hizmetlerimizin uygulama tercihleri , mesafe , hava şartları , ürünün hangi durumdan korunmak istendiği, ürünün akıbeti ile ilişkilendirilir ve neticesinde firmamız en uygun ve ideal çözümü sunar.

Ürününüzün hasar görmesini önleyen ve tedarik döngünüzün maliyetini düşüren inovatif ambalajların geliştirilmesinde, endüstriyel tasarım ekibimiz de önemli bir rol oynar.

Uygun olmayan ambalaj tasarımı veya malzemeleri maliyetli hasarlara ve markanızın itibarının zedelenmesine sebep olabilir. Mevzuata uygunluktaki yetersizlikler çoğunlukla cezalara ve gecikmelere sebep olur.

UZMAN ambalajlama hizmetleri, müşterilere, birincil, ikincil ve sevkiyat ambalajının tasarımı, gözden geçirme ve geliştirme çalışmalarında yardımcı olacak çeşitli test ve belgelendirme çözümleri sunar:

CHECK LİST

Hizmetlerimiz sonrası, firma yetkili personel ile proje yöneticimiz yapılan hizmetin içeriği olan uygulamaların yapıldığına dair karşılıklı mutabakat ile check list doldurulur ve hizmet detaylarını içerir. Firma arşivlediği check list ile hangi ürününe ne işlem uygulandığını, tarihleri, ölçü ve tonaj bilgilerini görebilir ve kontrolünü sağlayabilir.

Referanslarımız